X Radio

X Radio - Logo

RadyoMadyo uygulamasını indirin

X Radio Player
Play/Pause
BETA BERK BAYINDIR

Ölümsüz Bir İsim: Beta Berk Bayındır’ın Anısına ‘Anka’ Albümü Yayında!

Sosyal medyada paylaş:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Reddit
LinkedIn

Beta Berk Bayındır’ın vefatının 2. yılında onu saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz! Türkçe rap müziğinin değerli ismi Beta Berk Bayındır’ı yaşatmak adına, onun eski kayıtlarından oluşturulan “Anka” albümü, Epidemik Yapım etiketiyle 26 Nisan Cuma günü dinleyicilerle buluştu.

26 Nisan Cuma Günü Yayına Girdi

Bu albüm, Beta Berk Bayındır’ın ölümsüz müzik mirasını yaşatmak amacıyla, Ezhel, Şehinşah, Patron, Contra ve diğer birçok değerli sanatçının katkılarıyla hazırlandı. Beta Berk Bayındır, 2022 yılında aramızdan ayrıldığında sadece 33 yaşındaydı ve bu ani kayıp, rap müziği sevenlerin ve Türkçe rap camiasının kalbinde derin yaralar açtı.

Ölümsüz Bir İsim: Beta Berk Bayındır’ın Anısına ‘Anka’ Albümü Yayında!

Epidemik Yapım’ın önderliğinde, Beta Berk Bayındır’ın yapılmamış kayıtlarına erişildi ve bu kayıtlar özenle seçilerek “Anka” albümünde bir araya getirildi. Bu albüm, Beta’nın müziğiyle sonsuza kadar yaşayacağını ve yeniden doğuşunu simgeliyor.

Beta Berk Bayındır’ın Vefatının 2. Yılında Saygıyla Anıyoruz

Beta Berk Bayındır’ın müzik kariyerine ve özel hayatına büyük destek veren yapımcısı ve dostu Server Uraz öncülüğünde gerçekleştirilen bu proje, ailesinin de isteği doğrultusunda hayata geçirildi. Albümün gelirleri, Beta’nın babası Nezih Bayındır’ın öncülüğünde kurulan “Beta Berk Bayındır Bursiyerleri Derneği”ne bağışlanacak, böylece başarılı ancak maddi imkansızlıklarla karşılaşan öğrencilere ve genç müzisyenlere destek sağlanacak.

“Anka” albümüyle birlikte yayınlanan belgeselde, albüme katkıda bulunan sanatçıların Beta Berk Bayındır hakkındaki düşünceleri de paylaşıldı. Server Uraz, Patron, Contra, Şehinşah ve Tepki gibi isimler, Beta’nın Türkçe rap müziğine ve insanlığına olan katkılarını vurguladılar.

Beta Berk Bayındır’a Allah’tan rahmet, ailesine, arkadaşlarına ve hayranlarına başsağlığı diliyoruz. Onun müziği ve hatıraları her zaman bizimle olacak.